FURNITURE / Cupboards & Cabinets / Snuffbox 16937262
nr 1693 7262
Domenico Inganni
(1903-1986), Sverige
silver, gilded on the inside, C Jonsson, 1880. Length: 10 cm, weight: 110 ca,
SNUFFBOX, silver, Invändigt förgylld, C Jonsson, 1880. Längd: 10 cm, vikt: 110 ca
Domenico Inganni, Swedish artist, born 1903, dead 1986.
800
SEK 600
Monday April 14 2025
at 20:59:01
9/4 13:26:16
500 kr
12/4 12:52:12
Domenico Inganni
Read more about Domenico Inganni
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver